رنگرزی پارچه

گروه کارخانجات گلشن رسالت از روش غرقابی که به وسیله فولارد و استنتر انجام می گیرد، برای رنگرزی پارچه ها استفاده می کند. در واقع به مجموعه حوضچه یا استخر مواد و غلتک های فشار که برای ضدآب کردن پارچه، رنگرزی پارچه و… مورد استفاده قرار می گیرد، فولارد می گویند. روش رنگرزی پارچه به صورت غرقابی یا با استفاده از فولارد به این صورت است که پارچه را به صورت غرقابی وارد حوضچه پر از مواد رنگ می کنند تا دو طرف پارچه به صورت کامل به رنگ آغشته شود.

پس از آن پارچه را از بین غلتک های فشار رد می کنند تا رنگ های اضافه آن گرفته شود و رنگ باقی مانده نیز به تار و پود پارچه نفوذ کند.

بعد از اینکه که پارچه به رنگ آغشته شد، به وسیله دستگاه استنتر دو طرف آن فیکس شده و وارد حرارت می شود. این حرارت باعث می شود تا رنگ روی پارچه به صورت کامل خشک شده و تثبیت شود.

نکته حائز اهمیت در مرحله حرارت دادن پارچه در دستگاه استنتر این است که همه دمش های هوای گرم که به پارچه وارد می شود، باید به صورت ثابت و یکنواخت باشد. در غیر این صورت عملیات رنگرزی پارچه به درستی انجام نشده و ممکن است رنگ پارچه در بعضی نقاط کمتر و در بعضی نقاط بیشتر یا به اصطلاح ابروبادی باشد.

علاوه بر این سرعت حرکت پارچه در دستگاه استنتر نیز باید کاملاً ثابت باشد، چرا که در صورت ثابت نبودن سرعت حرکت پارچه، ممکن است قسمت هایی از پارچه رنگ روشن تر یا تیره تری به خود بگیرد.

البته این پایان ماجرا نیست و پارچه رنگرزی شده، قبل از اینکه وارد بازار شود، باید یک مرحله دیگر را نیز طی کند.

به جهت اینکه کوچکترین احتمالی برای پس دادن رنگ پارچه وجود نداشته باشد، بعد از اینکه عملیات رنگرزی پارچه به صورت کامل انجام شد، یکبار پارچه را شست و شو می دهند و بعد از آن دوباره به وسیله دستگاه استنتر آن را خشک می کنند.

در واقع اگر پارچه بخواهد رنگ پس بدهد، در همین مرحله شستشو در کارخانه این کار انجام می شود و رنگ پارچه ای که روانه بازار می شود، کاملاً تثبیت شده و دیگر رنگ پس نمی دهد.

رنگ پارچه چگونه ساخته می شود؟

ساختن رنگ یک مبحث کاملاً تخصصی است که می توان در خصوص آن مطالب و مقاله های بسیار زیادی نوشت؛ اما به جهت تکمیل بودن این مطلب، در ادامه اشاره کوتاهی به نحوه ساختن رنگ و برخی موادی که به آن اضافه می شود و دلیل اضافه شدن این مواد می کنیم.

ماده اصلی رنگ پارچه به صورت پودر است که با ترکیب شدن با مواد حلال و دیگر موادی که برای رنگ شدن پارچه نیاز است، به صورت مایع در می آید و همانطور که پیشتر گفته شد، این رنگ مایع را در حوضچه یا استخر فولارد می ریزند تا پارچه به صورت غرقابی از داخل آن رد شود.

یکی از موادی که برای رنگرزی پارچه به رنگ اضافه می شود، ماده آنتی میگریشن (Anti Migration) است. به طور کلی رنگ حالت فرّار دارد و تمایل ندارد که در یک نقطه ثابت بماند. این ویژگی مخصوصاً زمانی که به رنگ حرارت داده می شود، محسوس است و ماده آنتی میگریشن نیز به همین دلیل به رنگ اضافه می شود. بنابراین اگر این ماده به رنگ اضافه نشود، زمانی که پارچه آغشته به رنگ برای حرارت دیدن و خشک شدن رنگ وارد دستگاه استنتر می شود، رنگ روی پارچه به اطراف پخش شده یا به اصطلاح فرار می کند.

یکی دیگر از موادی که به رنگ اضافه می کنند، ماده دیسپرس کننده (Disperser) است. این ماده برای نفوذ پذیری رنگ در عمق پارچه استفاده می شود. اگر دیسپرس کننده به رنگ اضافه نشود، رنگ یک حالت سطحی بر روی پارچه دارد؛ اما با اضافه شدن این ماده رنگ به عمق تار و پود و بدنه نخ استفاده شده در بافت پارچه به صورت کامل نفوذ می کند.

مواد دیگری نیز برای رنگرزی پارچه به رنگ اضافه می شود که توضیح در مورد آنها در حوصله این مطلب نمی گنجند؛ اما نکته حائز اهمیتی که باید عرض کنیم این است که گروه کارخانجات گلشن رسالت با سابقه ۴۰ساله در تولید صفر تا صد انواع پارچه های صنعتی و مقاوم، در مرحله رنگرزی پارچه نیز مانند سایر مراحل از بهترین مواد اولیه استفاده می کند و عملیات رنگرزی پارچه را با بالاترین کیفیت انجام می دهد. جهت ثبت سفارش رنگرزی پارچه می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

روش دیگری که نساجی گلشن رسالت برای رنگرزی پارچه از آن بهره می گیرد، استفاده از دستگاه ترموزول (Termosol Dyeing) است.

دلیل استفاده از دستگاه ترموزول این است که در روش قبلی که عملیات رنگرزی پارچه با فولارد انجام می شد، در برخی رنگ های تیره ممکن است رنگرزی کیفیت مناسبی نداشته باشد و به اصطلاح رنگ ممکن است کمی حالت بوری پیدا کند. به همین دلیل برای رنگرزی پارچه هایی که رنگ های تیره ای دارند، از دستگاه ترموزول استفاده می شود. روش رنگرزی و نحوه کار دستگاه ترموزول دقیقاً مانند روش قبلی است با این تفاوت که همه مراحل آن در یک محیط سربسته انجام می شود.

به عبارت دیگر ورود پارچه به حوضچه مواد و آغشته شدن آن به رنگ به صورت غرقابی و پس از آن حرارت دیدن پارچه و مرحله خشک شدن رنگ بر روی آن، همه و همه در یک محیط سربسته انجام می شود. این کار باعث می‌شود که رنگ با کیفیت بیشتری بر روی پارچه ثبت شود. مثلا اگر رنگ مشکی استفاده شده باشد، پارچه کاملا مشکی می شود و حالت بور پیدا نمی کند.