پارچه ضد آب

پارچه ضد آب یا آمپرمابل

پارچه ضد آب چیست؟

پارچه ضد آب به پارچه ای گفته می شود که در صورت تماس با آب خیس نمی شود و آب یک حالت چرخشی و غلتان بر روی پارچه دارد. اصطلاح علمی ضدآب کردن پارچه، آمپر مابل است که به سه روش صورت می گیرد و در ادامه به توضیحات آن می پردازیم:

تولید پارچه ضد آب

سه روش برای ضد آب کردن پارچه وجود دارد که یکی از آن ها مربوط به پارچه برزنت و دو روش دیگر مربوط به پارچه های پلی استر است که در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه می دهیم. نکته قابل توجه در رابطه با تولید پارچه ضد آب این است که ضدآب کردن پارچه قبل از مرحله فیکس کردن یا همان تثبیت عرض پارچه انجام می شود.

تولید کننده پارچه ضد آب

گروه کارخانجات گلشن رسالت سابقه درخشان و طولانی در خصوص تولید پارچه ضد آب در انواع مختلف دارد که از جمله آن ها می توان به برزنت ضد آب و پارچه نانو ضد آب اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت و خرید پارچه های ضد آب ویا انواع دیگر پارچه می توانید به فروشگاه گلشن رسالت مراجعه کنید.

سفارش پارچه ضد آب ۰۳۱۳۵۷۲۱۵۲۷

انواع پارچه ضد آب

این نوع پارچه ها به دلیل خاصیت آب گریز بودن مورد توجه صنایع مختلف قرار می گیرند و از آن ها برای ساخت وسایل و تجهیزات گوناگونی استفاده می شود. در ادامه به برخی از مهمترین کاربردهای این پارچه اشاره می کنیم:

پارچه ضد آب چادر مسافرتی

همانطور که مشخص است چادر مسافرتی در دل طبیعت و به طور کلی در فضای باز و بدون سقف بیشترین کاربرد را دارد. بنابراین اگر در تولید آن از پارچه های ضد آب استفاده شود، یک ویژگی بسیار عالی و کاربردی به چادر اضافه شده است! اگر شخصی بخواهد چادر مسافرتی تهیه کند، قطعا به ویژگی ضد آب بودن آن و عدم نفوذ آب باران به داخل چادر توجه می کند. قیمت پارچه چادر ضد آب بسته به نوع پارچه متفاوت است؛ چرا که برای تولید این چادر ها، از چند نوع مختلف پارچه می توان استفاده کرد. شما می توانید در دسته بندی پارچه های چادری قیمت انواع مختلف پارچه ها را مقایسه و پارچه مورد نظر خود را سفارش دهید.

پارچه چتری ضد آب

همانند چادر مسافرتی، برای تولید انواع چتر نیز خاصیت آب گریز بودن پارچه می تواند بسیار با اهمیت باشد و قطعا کیفیت چتر تولید شده رابطه مستقیم با کیفیت پارچه به کار رفته در آن دارد. در واقع برای تولید چتر نیز از همان پارچه هایی استفاده می شود که در تولید چادر مسافرتی به کار می رود. شما می توانید با ورود به بخش فروشگاه گلشن رسالت و در دسته بندی پارچه های چادری انواع این پارچه را مشاهده کنید.

مشاهده و خرید انواع پارچه برای چادر مسافرتی، چتر، سایبان و کاور خودرو

پارچه ضد آب سایبان

آیا منظور از سایبان همان چتر است؟ در بعضی موارد اصطلاح سایبان و چتر را برای یک محصول به کار می برند. اما در بعضی موارد هم اینگونه نیست و منظور از سایبان یا چتر می تواند محصولات مختلفی باشد. نکته حایز اهمیت این است که برای تولید هر دوی آن ها از یک نوع پارچه استفاده می شود. در واقع پارچه هایی که برای تولید سایبان به کار می روند، همان پارچه های دسته بندی پارچه های چادری هستند که برای تولید چادر مسافرتی و چتر نیز به کار برده می شوند.

پارچه ضد آب چادر ماشین

پارچه ضد آب برای ماشین نیز می تواند حایز اهمیت باشد. البته ممکن است اهمیت آن به اندازه چادر مسافرتی یا سایبان نباشد، اما به هر حال بعضی افراد تمایل دارند کاور ماشین ضد آب باشد تا در صورت بارش باران، بدنه خودرو خیس یا کثیف نشود. برای مشاوره در خصوص انتخاب و خرید پارچه ضد آب کاور خودرو، می توانید با بخش فروش کارخانجات گلشن رسالت ۰۳۱۳۵۷۲۱۵۲۷ تماس بگیرید.

پارچه روکش ضد آب

از پارچه های ضد آب علاوه بر کاور خودرو می توان برای پوشاندن یا به اصطلاح روکش کردن هرنوع خودرو یا وسیله دیگری هم استفاده کرد. بنابراین اگر به پارچه روکش ضد آب نیاز دارید، می توانید انواع آن را در فروشگاه گلشن رسالت مشاهده کنید و یا برای انجام مشاوره با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

مشاهده و خرید انواع پارچه برای چادر مسافرتی، چتر، سایبان و کاور خودرو

پارچه پلی استر ضد آب

منظور از پارچه پلی استر ضد آب، پارچه ای است که در تولید آن از نخ های پلی استر استفاده شده باشد و همچنین خاصیت آب گریزی نیز داشته باشد. در واقع پارچه پلی استر ضد آب همان پارچه های دسته بندی “پارچه چادری” در فروشگاه گلشن رسالت می باشند؛ چرا که برای تولید این پارچه ها از نخ های پلی استر استفاده شده است.

خرید آنلاین پارچه ضد آب 

برای خرید اینترنتی پارچه ضد آب می توانید وارد فروشگاه اینترنتی گلشن رسالت شده و علاوه بر پارچه های ضد آب، انواع پارچه های صنعتی و مقاوم را مشاهده و خرید کنید. گروه کارخانجات گلشن رسالت در زمینه تولید و فروش انواع پارچه ضد آب فعالیت کرده و یکی از معتبرترین کارخانجات در سطح کشور است. 

سفارش انواع پارچه ضد آب ۰۳۱۳۵۷۲۱۵۲۷

قیمت پارچه ی ضد آب

قیمت پارچه های ضد آب با توجه به نوع آن، الیاف به کار رفته در تولید پارچه و حتی رنگ یا طرح آن، می تواند متفاوت باشد. مثلا برزنت نانو خود شامل 4 نوع پارچه مختلف است که به دلیل نوع بافت، طرح یا رنگ ممکن است تفاوت اندکی در قیمت داشته باشند. نکته حائز اهمیت این است که گلشن رسالت تولید و عرضه مستقیم انواع پارچه ضد آب را با بهترین قیمت در سطح کشور انجام می دهد. بنابراین شما می توانید با برقراری تماس تلفنی با کارشناسان فروش محموعه، از آخرین قیمت های انواع پارچه صنعتی، ضد آب و مقاوم آگاه شوید.

پارچه ضد آب ارزان

همانطور که گفته شد با خرید مستقیم از کارخانه می توانید پارچه مورد نظر خود را ارزانتر تهیه کرده و قیمت تمام شده محصولات خود را کاهش دهید. البته قیمت ارزان و مناسب این پارچه ها، دلیلی بر افت کیفیت آن ها نیست. چراکه رسالت اصلی ما تولید با کیفیت و رفع نیاز کشور در خصوص پارچه های صنعتی است.

پارچه ضد آب اصفهان

همانطور که می دانید کارخانجات گلشن رسالت در شهر اصفهان و در شهرک صنعتی جی واقع شده است. این کارخانه علاوه بر شهر اصفهان در تمام شهرهای ایران نیز محصولات خود را عرضه کرد و نیاز بازارهای نقاط مختلف کشور را تامین می کند. در واقع شما می توانید به جای خرید از نمایندگی پارچه ضد آب، به صورت مستقیم از گروه گلشن رسالت که مرکز فروش پارچه های ضد آب در کشور است، خرید خود را انجام دهید.

در ادامه این مطلب کمی تخصصی تر به فرآیند تولید پارچه های ضد آب می پردازیم:

برزنت ضد آب چگونه تولید می شود؟

در خصوص انواع پارچه برزنت، نحوه تولید آن و ضدآب کردن پارچه برزنت در مقاله ای دیگر مفصل صحبت کرده ایم. در این مقاله فقط به صورت کوتاه اشاره می‌کنیم که ضدآب کردن پارچه برزنت به وسیله ماده پارافین انجام می شود؛ بدین صورت که ابتدا از طریق دادن حرارت پارافین جامد را به مایع تبدیل می کنند. سپس پارچه برزنت بافته شده به وسیله دستگاه پارافین زن وارد حوضچه ای پر از پارافین مایع می شود و به روش غرقابی هر دو طرف پارچه آغشته به پارافین می شود. سپس به وسیله غلتک های فشار پارافین اضافه پارچه گرفته شده و مابقی آن به عمق تار و پود پارچه نفوذ می کند.

ضد آب کردن پارچه های پلی استر چگونه است؟

همانطور که اشاره کردیم برای ضد آب کردن پارچه هایی که در بافت آن ها از نخ های پلی استر فیلامنت استفاده شده است، دو روش وجود دارد. یکی استفاده از محلول شیمیایی ضد آب و دیگری کوتینگ پارچه با ماده پلی اورتان (Polyurethane) که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

تولید پارچه ضد آب پلی استر با استفاده از محلول شیمیایی:

در این روش برای ضدآب کردن پارچه های پلی استر فیلامنت یا به عبارتی پارچه هایی که در تولید آنها از نخ پلی استر استفاده شده است، پارچه به صورت غرقابی وارد یک حوضچه پر از محلول شیمیایی ضد آب می شود. در واقع پارچه به وسیله یک غلتک که به صورت غرقابی درون یک حوضچه پر از محلول شیمیایی ضد آب قرار دارد، وارد حوضچه شده و دو طرف پارچه آغشته به این مواد می شود. به دلیل اینکه در این روش پارچه به صورت کامل وارد حوضچه مواد می شود به آن روش غرقابی می گویند.

پس از اینکه پارچه به صورت کامل آغشته به مواد ضد آب شد، آن را از بین دو غلتک فشار رد می کنند تا هم اضافه موادی که بر روی پارچه قرار دارد به وسیله این غلتک ها گرفته شود و هم از طریق فشاری که این غلتک ها وارد می کنند، مواد به عمق پارچه نفوذ کند.

یکی از انواع پارچه هایی که در گروه کارخانجات گلشن رسالت به روش غرقابی ضدآب می شود، پارچه های نانو هستند که در صنعت، مصارف گوناگون و متعددی دارند.

در آخر نیز پارچه آغشته به مواد را وارد حرارت می کنند تا مواد شیمیایی ضد آب که به عمق پارچه نفوذ کرده، بر اثر حرارت خشک شده و به پارچه بچسبد.

تولید پارچه ضد آب پلی استر به وسیله کوتینگ پلی اورتان:

اینکه کوتینگ پارچه چیست و به چه صورت انجام می شود، مطلبی است که نیاز به یک مقاله مفصل و جداگانه دارد؛ اما به خاطر اینکه این مطلب نیز خالی از لطف نباشد، اشاره کوتاهی به آن می کنیم.

به طور کلی کلمه کوتینگ (Coating) به معنی پوشش دادن است و در صنایع مختلف برای دادن ویژگی های خاص و کاربردی کردن مواد مختلف از کوتینگ استفاده می شود. در صنعت نساجی نیز به دلایل مختلف که یکی از آن ها همین تولید پارچه ضد آب است، طی عملیاتی اقدام به کوتینگ پارچه می کنند.

کوتینگ پارچه می تواند با مواد مختلفی از جمله پلی اورتان انجام شود و همانطور که بیان شد برای ضد آب کردن پارچه های پلی استر فیلامنت به روش کوتینگ، از این ماده استفاده می شود. روش کار بدین صورت است که پارچه بر روی یک غلتک ثابت شده و مواد پلی اورتان به وسیله یک تیغه که در بالای پارچه با فاصله مشخصی (معمولا بین یک دهم یا نیم میلیمتر) قرار دارد، به صورت یکنواخت بر روی پارچه پخش می شود. سپس با استفاده از غلتک های فشار، مواد اضافه گرفته شده و باقی آن به عمق پارچه نفوذ می کند. در آخر نیز با دادن حرارت، این مواد پخته و به صورت کامل جذب پارچه شده و عملیات ضد آب کردن پارچه انجام می شود.